Днес децата от ДГ „Слънце“ украсиха живи елхи, дарени от СИДП като знак на благодарност за съвместната ни работа с техните горски педагози по проекта „Силен старт“ – дейност „Зелени умения“. През пролетта дръвчетата ще бъдат засадени в дворовете на детската градина, където ще растат заедно с нашите малки природолюбители. Малките участници в проекта получиха и сладка изненада от инж. Елена Кайкова – частен лесовъд от гр. Смолян.

Във връзка с реализирането на учебно занятие децата от ДГ „Слънце“ посетиха СИДП. По време на посещението малчуганите имаха възможност да разгледат препарирани животни, характерни за Шуменското плато, както и да изгледат кратко филмче за грижите, които горските служители полагат за природата през различните сезони. Децата научиха, че през зимата горските помагат на животните, като ги подхранват; през пролетта се грижат за малките и техните местообитания; а през лятото внимават за опазването на горите от пожари. Посещението предизвика голям интерес и допринесе за обогатяването на знанията им за природата и значението на грижата за нея.
02.12.2025
Екипът на ДГ „Слънце“ почете своите родители – дарители в Деня на дарителя. Благодарим ви за добротворчеството, за подкрепата, за мисленето в една посока за по – доброто утре на децата ни! ЗАЕДНО МОЖЕМ ПОВЕЧЕ!!!
05.12.2025
Във връзка с реализирането на учебно занятие децата от ДГ „Слънце“ посетиха СИДП. По време на посещението малчуганите имаха възможност да разгледат препарирани животни, характерни за Шуменското плато, както и да изгледат кратко филмче за грижите, които горските служители полагат за природата през различните сезони. Децата научиха, че през зимата горските помагат на животните, като ги подхранват; през пролетта се грижат за малките и техните местообитания; а през лятото внимават за опазването на горите от пожари. Посещението предизвика голям интерес и допринесе за обогатяването на знанията им за природата и значението на грижата за нея.
02.12.2025
Екипът на ДГ „Слънце“ почете своите родители – дарители в Деня на дарителя. Благодарим ви за добротворчеството, за подкрепата, за мисленето в една посока за по – доброто утре на децата ни! ЗАЕДНО МОЖЕМ ПОВЕЧЕ!!!
05.12.2025
Покажи всички

Днес децата от ДГ „Слънце“ украсиха живи елхи, дарени от СИДП като знак на благодарност за съвместната ни работа с техните горски педагози по проекта „Силен старт“ – дейност „Зелени умения“. През пролетта дръвчетата ще бъдат засадени в дворовете на детската градина, където ще растат заедно с нашите малки природолюбители. Малките участници в проекта получиха и сладка изненада от инж. Елена Кайкова – частен лесовъд от гр. Смолян.