В периода 22 – 30 Ноември 2025 г. се провежда Европейската седмица за намаляване на отпадъците – инициатива, която насърчава отговорното отношение към ресурсите и стремежа към по-малко отпадъци в нашето ежедневие. Тази година мотото е „Включете стойността, изключете отпадъците“, като акцентът е върху повторната употреба, творческото мислене и осъзнатото потребление. Нашите „малки еко пазители“ от ДГ „Слънце“ активно се включиха в инициативата, като изработиха оригинални и красиви изделия от рециклируеми материали. С много въображение и желание децата показаха, че дори най-обикновените отпадъци могат да се превърнат в нещо стойностно и полезно. Гордеем се с техния ентусиазъм и отговорно отношение към природата! 🌍💚 Нека заедно продължим да възпитаваме у децата любов към околната среда и стремеж към устойчиви навици
27.11.2025Днес децата от ДГ „Слънце“ украсиха живи елхи, дарени от СИДП като знак на благодарност за съвместната ни работа с техните горски педагози по проекта „Силен старт“ – дейност „Зелени умения“. През пролетта дръвчетата ще бъдат засадени в дворовете на детската градина, където ще растат заедно с нашите малки природолюбители. Малките участници в проекта получиха и сладка изненада от инж. Елена Кайкова – частен лесовъд от гр. Смолян.
05.12.2025Във връзка с реализирането на учебно занятие децата от ДГ „Слънце“ посетиха СИДП. По време на посещението малчуганите имаха възможност да разгледат препарирани животни, характерни за Шуменското плато, както и да изгледат кратко филмче за грижите, които горските служители полагат за природата през различните сезони. Децата научиха, че през зимата горските помагат на животните, като ги подхранват; през пролетта се грижат за малките и техните местообитания; а през лятото внимават за опазването на горите от пожари. Посещението предизвика голям интерес и допринесе за обогатяването на знанията им за природата и значението на грижата за нея.

