05.11.2024Публикувано в Администрация на 05.11.2024Категории Новини Проекти Проекти към МОНС началото на учебната година екипът на ДГ „Слънце“ в Шумен започна работа по проект „Силен старт“, по процедура „Обща и допълнителна подкрепа за личностно развитие в предучилищното образование“, като финансирането му е от Министерството на образованието. Основната цел на проекта е разгръщане на потенциала на децата от предучилищното образование чрез подкрепа за личностното им развитие с оглед на по-успешна социална реализация. Предвижда се всички близо 200 деца в градината да се включат в различни уроци и дейности, като практическите занимания са насочени към изграждане на зелени умения у малките ученици, екологично образование и надграждане на знанията за света около нас. Според директорката на детското заведение Мария Ангелова, любовта към природата трябва да се възпитава още от ранна възраст, за да разберат малчуганите, че всяко животно и растение е важно и ние не можем едни без други. Хубавото при този проект е, че дава възможност за организиране на походи, за да могат родителите и децата да прекарват повече време заедно и да откриват нови неща за живата и неживата природа, които да ги сближат и да ги накарат по-често да бъдат заедно навън, далеч от компютрите и телефоните и близо до гората, растенията, билките и дивите цветя, коментира Ангелова. Днешният урок за гората беше подготвен и реализиран от ръководството на градината, преподавателите и горският педагог на СИДП. По време на часа децата работиха с „Книжка за гората“, направиха сами своя апликация, разбраха как по пръстените на дървото могат да определят на колко години е и как от семенцата се появяват младите фиданки. За малчуганите беше интересно да научат, че в страната ни има дърво, което е било съвсем мъничко, когато хан Аспарух е преминал река Дунав и е основал България. Част от децата веднага предложиха да се организира екскурзия до Пирин планина, за да могат всички да видят Байкушевата мура, да си вземат шишарки и да залесят много такива фиданки в Шумен. Уроците в ДГ „Слънце“ ще продължат в петък, като децата от трета и четвърта група на забавачката ще се учат как да оцелеят в природата сами.
02.10.2024Публикувано в Администрация на 02.10.2024Категории Мероприятия Новини„Зарази ме с усмивка “ -световен ден на усмивката🙂 Игри за провокиране на положителни емоции .🙆♂️🙆♀️
27.09.2024Публикувано в Администрация на 27.09.2024Категории Мероприятия НовиниДнес децата от ДГ“СЛЪНЦЕ „отбелязаха 27 септември „Ден на туризма „с разходка до подножието на паметник „Създатели на българската държава „.🌳Включиха се в игри и забавления, видяха и много горски обитатели. 🐿
26.09.2024Публикувано в Администрация на 26.09.2024Категории Мероприятия НовиниДнес на 26 септември в ДГ“СЛЪНЦЕ „отбелязахме годишнина от рождението на Ран Босилек-с четене на приказки, драматизации и изложби 📚📚📚
18.09.2024Публикувано в Администрация на 18.09.2024Категории Мероприятия Новини-ДЕЦАТА ОТ КОРПУС ДВЕ НА ДГ „СЛЪНЦЕ“ СЕ ВКЛЮЧИХА В ЕВРОПЕЙСКАТА СЕДМИЦАТА НА МОБИЛНОСТТА ,КОЯТО СЕ ПРОВЕЖДА ЕЖЕГОДНО ОТ 16-22.09. Раздадоха листовки на родители, шофьори и пешеходци и напомниха, че животът е безценен
16.09.2024Публикувано в Администрация на 16.09.2024Категории Мероприятия НовиниТържествено и очаквано вълнуващо бе откриването на Новата учебна година в Детска градина „Слънце “. Програмата започна с приветствие на г-жа Мария Ангелова– Директор на ДГ „Слънце „.Тя отправи пожелания за здраве, успехи и спорна учебна година. С празнично встъпление, изпълнено с много веселие и съпътствано с усмивки и настроение, малките абитуриенти от ДГ „СЛЪНЦЕ “ поднесоха поздрав към всички гости, родители и към най-малките, които за първи път прекрачват прага на детската градина.